Відроджено газету “Східний Донбас”!

 

Найстаріша культурологічна газета Донеччини – “Східний Донбас” починає нове життя! Про це повідомив куратор видання, відомий громадський діяч Володимир Шпакович. Це одне з видань, яке змушене покинути окуповану рашистами територію.

Ініціатором створення видання була вчитель української мови Ніна Єгорівна Тригуб у селі Осикове Старобешівського району Донецької області. Починаючи з 1994 року було видано кілька номерів. Однак, хронічний брак коштів, особливо на Сході і Півдні, цинічна зневага місцевої антиукраїнської влади, байдужість бізнесу, не дали повноцінно реалізуватися проекту. Завдяки онуку Н.Є.Тригуб – Ростиславу, вже чотири роки діє сайт видання. http://sx-don.at.ua/

-Ми всі побачили результати перебування при владі бездуховних грошових мішків на Донбасі! – сказав  Володимир Шпакович, – Останні десятиліття у краї цілеспрямовано нищилося все українське. Ось і дочекалися “рюського міра” на танках кавказьких найманців і путінської армії. Мені, уродженцю Тореза це все дуже болить. Ну, а редактор СХ Віктор Тригуб втратив і батьківську землю і дім – адже, практично ми всі опинилися у списках ворогів днр… І коли зможемо потрапити у рідні села не знаємо… Тому, будемо робити все, аби українське слово знову повернулося на Донбас!

Перші кроки вже робляться – активується сайт газети, буде створено більш потужний. Можливо вдасться розпочати друк паперової версії, аби безкоштовно поширювати наклад на Донеччині.

-Я сподіваюся на підтримку Голови Донецької ОДА Бориса Жебрівського, який прекрасно розуміє значення української інформаційної політики, відродження духовності, – підкреслив В.Шпакович. – Очікуємо на хоча б мінімальну увагу влади! Українізацію треба проводити негайно! Вже награлися у “дружбу братерських народів”! Школа, преса на Донбасі повинні бути переважно українськими! Русифіковані українці занадто швидко перетворюються на терористів!

Прикметно, що окупанти миттєво знищили всю проукраїнську пресу в Донецьку. В еміграції газета “Донеччина”, “Донбас”… Інформаційний ринок захопили росіяни та їх місцеві холуї. І як вони ставляться до України, всі прекрасно побачили. Тому, пріорітетом влади повинна бути продумана підтримка всіх свідомих українців, особливо активістів, які користуються повагою у населення і зможуть змінити ситуацію на краще. Відповідно, бариг Януковича з Партії регіонів категорично не можна пускати до управління!

-Користуючись нагодою, нагадаю про “Східний Донбас” і керівникам Міністерства інформаційної політики України, – посміхнувся В.Шпакович, – І про інформаційну політику на Донбасі взагалі. Чи є план?

Планів у журналістів і політологів, які курують проект чимало. Перш за все – всіляка підтримка бійців української армії, що воюють за Донбас. Особлива увага – прифронтовим територіям, де мешкає чимало людей з дітьми… Планується акція щодо музеїв області, які потерпають від військових дій… Але, то плани. Як буде в реальності – подивимося… Поки що мотивований ентузіазм…

 

Оптимізм – запорука успіху…

Віктор Тригуб, редактор газети “Східний Донбас”

10399133_922852277836196_5086968718142397996_n

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s