Лілія Дорошенко зачарувала Одесу!

Лілія Дорошенко зачарувала Одесу!

Всі основні медіа Одеси прибули на виставку юної художниці з Донеччини! Здобути визнання у такому відомому мистецькому місті, яке має потужню художню школу – то великий успіх! Ще одна перемога дівчинки з маленького Покровська!

В Одеському історико-краєзнавчому музеї   стартувала культурно-мистецька акція «Кольори мого життя», в рамках якої відкрилася виставка 15-річної Лілії Дорошенко  з міста Покровськ  Донецької області « Я відкриваю свій світ!», де  представлені 30 художніх робіт  юної художниці.

– Ми були впевнені, що роботи Лілі сподобаються одеситам! Але, такі гарні відгуки, величезна кількість анонсів, щира реакція журналістів і музейників, перевершили всі наші сподівання! – сказала ініціатор акції, начальник Управління культури і туризму Донецької ОДА Аліна Певна, -Дівчинка живе і творить у місті, яке розташоване у прифронтовій зоні, озброєні солдати, блок-пости, військова техніка – вже звичні для неї і її ровесників. Однак, у її роботах – сонце, природа, мир, романтика… І ми хочемо, щоб дітей Донеччини сприймали в інших регіонах України, в інших країнах, не як постраждалих від війни, а як яскравих, самодостатніх, талановитих Особистостей, що зможуть підкорити мистецькі вершини!

Ліля – звичайна школярка, не має ні художньої освіти, ні  фахових вчителів –   самоучка, яка   несподівано взяла два роки тому пензель і почала перемальовувати картини.  Самостійно навчилась змішувати олійні фарби, вимальовувати фон, зараз самотужки вивчає анатомію, читає  літературу.  Спочатку малювала по квадратикам і поступово перейшла  до написання  пейзажів з натури. За два роки з-під її пензля вийшло понад 50 робіт, серед яких і українські пейзажі, і портрети, і натюрморти.

Так створювала портрет Тараса Шевченка –

Юний талант  помітили – запропонували зробити виставку в рідному місті Покровськ (Красноармійськ). Участь у різноманітних виставках в області, в Києві  і  – визнання на Міжнародному  фестивалі дитячо-молодіжної творчості «Литовска феєрія» у січні  2016 року. Перше місце в номінації «Образотворче мистецтво».

dorosh-212x300

-Головна мета акції «Кольори мого життя» – ознайомити жителів Одещини з яскравими роботами    дівчинки з Донеччини, показати  її внутрішній  світ.  Вона – представник українських  дітей, які живуть  на самій межі війни і миру. І головна її мрія  – мир та спокій в Україні. – зазначила куратор виставки, шеф-редактор журналу “Музеї України” Наталка Іванченко, – Вдячні Управлінням культури Донецької і Одеської ОДА, співробітникам Одеського історико-краєзнавчого музею! Саме такі заходи, розраховані на молодь, зближують юнь різних регіонів, пропагують цікавість до живопису, осмислення своєї країни, патріотизм!

13179229_812018788898537_6289418697141225989_n-150x150

Акція проходить під егідою Управління культури і туризму Донецької обласної державної адміністрації.

Співорганізатори: Управління культури, національностей, релігій та охорони об’єктів культурної спадщини Одеської обласної державної адміністрації,  Одеський  історико-краєзнавчий  музей, Громадська організація «Гуманітарна ліга».

Виставкою зацікавилися музейники інших регіонів. Можливо, після Одеси, картини Лілі побачать на Київщині…

Мистецтво єднає!

Віктор Тригуб, редактор журналу “Музеї України”

 

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s