Аліна Певна: Відродимо культуру української Донеччини!


Їм довелося відновлювати менеджмент культури регіону “з нуля”. Лише з квітня 2015 року, розпочався процес формування повноцінного Управління культури ОДА. Всі колишні кадри присягли терористам, масово перейшовши до злочинного “мінкульту ДНР” в окупованому Донецьку. Промовистий факт про тих, хто формував культурну політику Донбасу. Нині українська культура на Донеччині стрімко відроджується. Знаково: в області не залишилося жодного монументу Леніна та іншим комуністичним злочинцям…

1010356_869444473176977_3732836925840168636_nРозповідає Начальник Управління культури та туризму Донецької ОДА А.В.Певна.

-Аліно Валентинівно, чи можете підбити перші підсумки процесу відродження української культурної політики в області?

– Заклади культури на підконтрольній Україні території Донеччини збережено, вони повноцінно працюють, проводиться велика робота, співробітники отримують заробітну плату. В умовах прифронтової зони – це основне!

Перш за все, мені хотілося б сказати, що Управління культури і туризму ОДА – це управління, яке створюється взагалі з нуля, тобто люди, які працювали до цього, залишилися на території непідконтрольній українській владі.  Лише  з 25 березня 2015, управління почало свою роботу в новому складі спочатку в особі одного начальника, через місяць у мене був заступник, трошки пізніше почали підбирати штат. На сьогоднішній день в Управлінні працює 13 чоловік. Діємо досить успішно, тому, що не маючи жодної документальної бази (все в окупантів),  змогли створити і напрацювати нову базу, відновлюємо документи з охорони культурної спадщини, списки об’єктів…

 -В області відбулися яскраві фестивалі, масові заходи, свята, Марші вишиванок… Це частина продуманої політики?

5556669-Так! Людям потрібна атмосфера свята! Розуміння того, що живуть вони в Україні і є частиною українського народу! Занадто багато бід ми пережили останнім часом. І слабка національна самоіндетифікація, низький рівень патріотизму і громадянської позиції, агресивний вплив російської попси і пропаганди – головні причини проблем Сходу і Півдня України.

Можемо  пишатися  фестивалями,  акціями, які проходили протягом 2015  року! Основний наголос – національно-патріотичне виховання! Проводимо дуже велику роботу з декомунізації. Ленінів у нас вже нема! В музеях  області підготовлено експозиції про учасників АТО та героїв Небесної сотні, організуємо  велику кількість виставок. Щойно відкрили виставку української художниці Асі Колос в місті Краматорську, активістки Майдану, чий дід був одним з очільників УНР… До цього відкривали виставку на Київщині – в Національному музеї-заповіднику «Битва за Київ у 1943 році». Картини дітей прифронтової зони. Село Перелесне, де нині діє відроджений Донецький обласний художній музей. Провели виставку «Яворівський розпис» галичанки Наталії Дюг, унікальні роботи художниці, яка перенесла Яворівський розпис на полотно. Нещодавно відкрили виставку Василя Легкого в Маріуполі, яка називається «Мальовнича Київщина»…Семінари, конференції, круглі столи… Спеціальна програма є для дітей та школярів.

  Донбас – це частка України, вона нам  рідна,  ми потрібні нашій Державі! Роботи  багато і дуже багато проблем. Найбільша – кадрова проблема, але я думаю, що ми зберемо тих людей, які зможуть нам допомогти  підняти рівень культури на українському Донбасі.

-Які плани на рік, що наступає?

-Ми подали заявки на велику кількість гастрольних заходів. Є результат: за останні три місяці, на Донбас приїхало 16 творчих колективів з різними виставами, оригінальними програмами, які показали  скарбницю української культури. Плануються також творчі зустрічі, вистави, виставки на 2016 рік. Ведеться підготовка  до фестивалю Вертепів і Фестивалю колядок, куди завітають колективи зі Львову, і найголовніше, що на фестивалі Вертепів ми подовжимо акцію «Єдина Україна: схід і захід разом», на якій будуть «дошиватися» рушники міст Донбасу до єдиного рушника України як символ єднання України, і як символ миру, відновлення Української державності.

З прагматики: Донецький обласний художній музей, роботу якого відновлено в Україні, нарешті закрив заборгованість по заробітній платі за 16 місяців! Музейники фактично здійснили подвиг – без жодної бюджетної копійки, на ентузіазмі, патріотизмі, врятували музей від розграбування, проводили екскурсії, художні гуртки, навчання… Честь їм і слава! У той же час не розумію деяких чиновників, які створили надскладну бюрократичну систему переводу державних закладів з окупованих територій! Страждають люди, порушується процес державного управління!

Але, головне – український Донбас відроджується, долає проблеми, очищується. Вірю, що скоро у нас запанує мир і наш народ долучиться до Європейської спільноти!

-Дякую за розмову! Бажаю успіхів!

Ростислав Тригуб, редактор сайту “Універсальна газета”, студент Університету “Україна”

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s