знайдено архіви Скоропадського-Віктор Тригуб

знайдено архіви Скоропадського-Віктор Тригуб

Український журналіст, музеєзнавець, громадський діяч Віктор Тригуб заявив, що в Петербурзі знайдено найповніші архіви Гетьмана Павла Скоропадського. Наші дослідники вважали їх втраченими назавжди, проте вони лежать в спецхрані № 9 ФСБ РФ в Ермітажі.

Про це повідомляє УНН з посиланням на журнал «Музеї України».

За словами В.Тригуба співробітники Ермітажу «вперто не хочуть визнати існування явища в музеї такого рівня, як спецхран КГБ № 9, що нині під управлінням ФСБ. Директор музею публічно заперечує наші твердження про існування в Ермітажі потужних мистецьких колекцій, вкрадених в українського народу царями і комуняками. Вже навіть наказ їх улюбленого таваріща Сталіна № 2 від 1917 року, про передачу Україні викрадених культурних цінностей, заперечує».

Згідно із інформацією В.Тригуба «всі архівні документи, як і так званий «Архів Скоропадського», були захоплені чекістами. Зберігалися в Одесі, Києві. Потім їх перевезли у спеціальне сховище до Чити. Потім – Ленінград. Якийсь час вони лежали у цікавих підвалах Адміралтейства. З 1973 року збірні документи, які отримали назву «Архів Скоропадського», перевезли до Ермітажу. Де вони, нерозібрані і досі чекають дослідників з України».

A0DCk00gQQk«Як виявилося, архіви тієї епохи і в Англії, і в США, давно розсекречені. Просто для тамтешніх дослідників ця тема не дуже цікава. Українські – нічого про це не знають. Плюс кошти, мова… В архіви і фондосховища РФ нас категорично не пускають, бо як виявилося, часто ми знаємо більше, ніж формальні хранителі. Нічого не вимагаємо. Просимо лише визнати існування в Ермітажі архіву Скоропадського і допустити до нього українських істориків», – резюмував Тригуб.

Довідка: Скоропадський – український громадський та політичний діяч, військовий, за правом народження носив князівський титул. Походив з козацько-старшинського роду Скоропадських. Офіцер армії Російської імперії. Учасник російсько-японської та I-ї Світової війн. Гетьман Української Держави з 29 квітня – 14 грудня 1918 року. Один із лідерів та ідеологів монархічного гетьманського руху.

http://zik.ua/news/2015/12/29/u_peterburzi_znayshly_arhivy_skoropadskogo__muzeieznavets_658536

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s