Новий скандал в НХМУ

 
Тиша в музеї – благо! А Мінкульт Кириленка – база безглуздих музейних скандалів.
Нещодавно, за Януковича, Національний художній музей трохи поколотило. Були дивні кадрові перестановки. Призначили Марію Задорожну і все затихло.
Музей просто почав буденно працювати. Крім анонсів про нові виставки і звіти про проведені заходи, що абсолютно нормально, ніякої колотнечі не спостерігалося.
І був ПОДВИГ колективу музею під час Майдану.
Згадайте, де були барикади, палали шини і гинули люди…
У тих жахливих умовах колекцію врятували, музей відстояли.
В Художньому гарний, бойовий колектив. Вони це довели. Сумнівно, що ті дівчата і хлопці будуть гратися у безмовне стадо “велікаво пастуха” славіка кириленка і його не менш видатного першого заступника з райкому КПСС… Кажуть, хоче “вазглавіть і атамстіть”…
Буде цікаво за всім тим спостерігати…
У будь-якому разі буде скандал. Співчуття колективу і любителям музею.
Зрозуміло, треба боротися, і ясно кого підтримає преса. Сумнівно, що цей Мінкульт призначить когось в адекваті… Спрагло чекаємо відставки цього уряду. І чи буде краще?
І трохи заяв з музею.
4 грудня 2015 року завершилася каденція Марії Задорожної на посаді генерального директора НХМУ.
З гордістю і, водночас, не без легкого смутку, повідомляємо, що на культурне поле виходить вільний і надзвичайно сильний гравець. Великий досвід музейної і менеджерської діяльності, готовність брати на себе відповідальність, вміння мотивувати і надихати, аналітичний розум і принциповість, дипломатичність та незаангажованість, зрештою, людська гідність – це далеко не повний перелік якостей, якими володіє директорка НХМУ. Команда, до якої приєднається Марія, отримає шанс на прорив – за умови єдності й готовності працювати.
Разом із Марією Задорожною Національний художній музей України прожив один із найбільш цікавих і складних періодів у своїй історії. За це ми їй безмежно вдячні.
  Бажаємо Марії продовжувати професійну діяльність у колі однодумців, готових боротися за конструктивні ідеї та їхнє втілення.
Марія залишає сильний, боєздатний колектив, який продовжує працювати на користь музейної справи і суспільства. Тож, починаючи від 5 грудня 2015 року, ми не очікуємо – ми наполягаємо на компетентних і відповідальних рішеннях Міністерства культури України, що стосуються призначення нового генерального директора НХМУ. На першому етапі – призначення виконуючого обов’язки гендиректора НХМУ із кадрового резерву, наступний – оголошення і проведення відкритого конкурсу на посаду генерального директора НХМУ. І те, і друге було задекларовано Міністерством культури України у відповіді на запит Трудового колективу НХМУ від 05 жовтня 2015 р., яку ми тут публікуємо.
Звернення гендиректора Марії Задорожної

Дорогі партнери! Дякую, що Ви підтримували ініціативи музею – з вами у команди з’являлись додаткові можливості робити сучасні, цікаві, сміливі проекти. Ви допомагали втілити божевільні ідеї і непосильні задуми. Знайте: кожна похвала музею – це похвала вам.

Дорогі Друзі! Дякую, що погодилися об’єднатися в Дружнє Коло НХМУ. Ваша довіра дуже сильно мотивувала і надихнула нас. Завдяки вам музей зробив те, на що не міг би розраховувати ще довгі роки. А ваша поява у критичні моменти – це з категорії чуда. Ви стали продовжувачами давньої меценатської традиції, внаслідок якої виник Національний художній музей – хай вам стане можливостей і готовності й надалі впливати на його долю.

Щирі друзі! За ці три роки вас з’явилось так багато – але я пам’ятаю кожного з вас і всі обставини, за яких ми зустрічалися! Чесно скажу: завдяки вам вдалося пережити найскрутніші моменти, а думка про вас змушувала зібратися і йти далі. Дякую! Тримаймося один за одного.

Мої кохані колеги! Дякую за всі роки, проведені разом. Серед вас я виросла, зміцніла, набула досвіду. Було різне: радість, сум, розпач, образи, втрати, захоплення, ейфорія, мрії, досягнення, боротьба… Все це – наше спільне. Вірю у вас, як у найкращу в світі команду.

Сердечно,
ваша Марія Задорожна

Тепер все залежить від колективу музею. Як вони себе поведуть, як організують оборону, яку пресу підтягнуть, які креативні акції придумають, такий і результат отримають.

Порада – задійте незалежні профспілки і добийтеся призначення в.о.Гендиректора когось з нинішніх заступників, яким довірить колектив.

Цей дощ надовго… Сумно…

Віктор Тригуб, редактор журналу “Музеї України”

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s