Мистецька акція «Відчуй Україну» стартує в АТО!

11870859_806447119476713_6695855822520260198_nВарто допомогти прифронтовим областям! Особливо, закладам культури, що знаходяться поруч з лінією розмежування зони АТО. Ну, і головне, залучення дітей і молоді до системи українського патріотичного виховання. Це і є ціль культурно-мистецької акції “Відчуй Україну”, яка стартує у прифронтовій Донецькій області.

До проекту приєдналися ряд громадських організацій, музеї, органи державної влади Донецької, Луганської, Київської, Львівської, Запорізької, Житомирської, Харківської, Одеської, Хмельницької областей.

Особливу цікавість до акції проявили в Донецькій області, де в прифронтовому Маріуполі акція і стартує.

-Для нас це велика честь,  – дати початок такому оригінальному задуму як акція “Відчуй Україну!” – поділилася Начальник Управління культури і туризму Донецької ОДА Аліна Певна, – Ми приймаємо виставки кількох київських художників з майстер-класами, концертами, лекціями. Все проходить на базі державних музеїв з активним залученням школярів і студентства. Натомість, художники Донеччини, в рамках акції, отримають можливість виставити свої роботи в регіонах України, які приєдналися до дійства. Будуємо такий собі інформаційно-культурний місток між творчими людьми.

І основні моменти концепції Культурно-мистецької акції “Відчуй Україну!”:

Україна – одна із найбільших країн Європи, яка має дивовижні краєвиди, величну   архітектуру, безцінні культурні скарби. Країна має  історичну спадщину, яка нараховує тисячоліття і визнана світовим товариством: декілька українських  архітектурних пам’яток потрапили до списку ЮНЕСКО як об’єкти світової культурної спадщини світу.

Через останні події, війну, окупацію, які відбуваються в країні, більшість українців не мають можливість мандрувати країною і бачити на власні очі красу нашої Батьківщини.

Навіть Інтернет, який розміщує у своїй мережі безліч світлин з різних куточків світу, не передає енергетику місць –  глядач не відчуває  емоцій. На фото не видно ні гри сонячних плям на траві, ні відблисків на воді, ні колихання листя, не відчувається об’єм та специфіка архітектури. Фотографія – це звичайна ілюстрація, а мальовнича картина передає враження, викликає емоції та надихає на роздуми.

У буденне  життя людей увірвалися страждання, війна, які несуть купу негативних емоцій, винищуючи позитивні  емоції  людей: виникає душевний вакуум, який заповнюється побутовою агресією чи  депресією. В пошуках нових емоцій  люди звертаються до арт-китчу, шансона, алкоголя та наркотиків.

На  сучасному етапі дуже   важливо зберегти в душах  людей паростки добра і віри в своє майбутнє, привити відчуття гордості за  батьківщини, вкласти і виростити зернята  патріотизму, відродити бажання повернутися до повноцінного життя і знайти сенс сьогодення.

Культурно-мистецька акція  «Відчуй Україну» – це своєрідний захід арт-реабілітації, який  має на меті показати красу  України  не через фотооб’єктив, а через мистецькі  полотна сучасних художників, наповнити душі відвідувачів світлим думками, відволікти  їх від сірого буття, наповнити душу відвідувачів  гордістю за історію та красу країни і  зародити у них бажання мандрувати Україною.

Головна мета акції  – навчити людей розуміти і сприймати художні твори, показати красу, неосяжність  України  не через фотооб’єктив, а через мистецькі  полотна сучасних художників, наповнити душі відвідувачів світлими думками та емоціями, відволікти  їх від сірого буття,  показати дивовижні краєвиди нашої країни, ознайомити з культурною спадщиною  і  зародити бажання мандрувати Україною.

Основними завданнями є:

1. Популяризація музейних закладів.

2.      Привернення уваги до історичних пам’яток інших

регіонів.

3.      Популяризація  нематеріальної культурної спадщини України.

4.      Ознайомлення відвідувачів з роботами сучасних  художників.

5.     Посилення впливу культури на формування світогляду і духовності молодого покоління українців.

6.      Проведення патріотичного виховання.

7.      Проведення заходів арт-реабілітації у стінах музею.

 

Цільова аудиторія, на яку спрямовано культурно-мистецьку акцію:

– Діти та молодь віком від 7 до 35  років (активна учнівська та студентська молодь, творча молодь), яка пізнають Україну.

–  Майстри, які вивчають  народні ремесла.

– Працівники культури, які фіксують та описують нематеріальну культурну спадщину України.

–  Відвідувачі музею, які цікавлять станковим мистецтвом.

– Представники громадських організацій, активних учасників громадянського суспільства.

Відвідування заходу відбуватиметься на безоплатній основі.

Проведення заходу буде висвітлюватись у місцевих  та державних засобах масової інформації та в  інтернеті.

Інформаційна підтримка – група сайтів “Музеї України”.

Отже, найближчим часом акція пройде в Маріуполі, Краматорську, Красному Лимані, Костянтинівці, Слов`янську.

Одночасно, молоді художники Донбасу зможуть презентувати свою творчість в Києві та кількох регіонах України.

Навіть бойові дії, окупація окремих районів Донецької та Луганської областей, не перервуть мистецьку співпрацю Єдиної України!

Наталка Іванченко, куратор акції

Віктор Тригуб, координатор акції “Відчуй Україну!”

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out / Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out / Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out / Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out / Змінити )

З’єднання з %s